tanie loty do USA
TANIE LOTY DO USA
Bilety lotnicze do Nowego Jorku. Tanie loty.
 
400 Bad Request

Bad Request

Your browser sent a request that this server could not understand.

Additionally, a 400 Bad Request error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

USA - ciekawostki

Stany Zjednoczone to bez wątpienia najbardziej zróżnicowany kraj na świecie. Jego kultura ma wpływ na cały świat.  Jest to mocarstwo zarówno pod względem politycznym, gospodarczym, turystycznym i kulturalnym.  Jak każdy duży kraj, skrywa wiele ciekawostek wartych zwiedzenia i ponownego odkrycia.

Kuchnia amerykańska - niezdrowa, tłusta i kaloryczna, ale za to przepyszna. Do menu barów na całym świecie weszły potrawy wymyślone przez mieszkańców USA- hamburgery, zapiekanki, hot-dogi. Na śniadanie Amerykanie zwykle jedzą sławne pancakes ze słodkimi dodatkami, kukurydziane płatki ze syropem klonowym lub jajka z bekonem i szynką. Zamiennikiem naszego obiadu jest lunch, który często je się na mieście. Jedną z częściej spożywanych potraw są sandwicze z serem i szynką lub hamburgery. Amerykanie posiadają również specjalne, świąteczne danie. Z okazji urodzin Abrahama Lincolna tradycyjnie je się zapiekankę z fasolą i boczkiem, na wielkanocnym stole możemy zobaczyć szynkę po wirginijsku, a w Święto Dziękczynienia piecze się indyka i placek z dyni.

W tym kraju powstawała kultura dwudziestego i dwudziestego pierwszego wieku.  Narodził się tu jazz, country, gospel, rock, metal, grunge, pop, blues, disco hip house i techno. Jest to kraj zarówno wielkich sław jak i przegranych – to najpewniej za sprawą ilości osób, które w tym kraju stawiają pierwsze kroki ku karierze, to właśnie w USA spełniają się marzenia o sławie, jednak – jak się okazuje – nie wszystkim...

Oficjalnie w Stanach Zjednoczonych nie ma jednej religii państwowej. Najwięcej ludzi deklaruje protestantyzm i katolicyzm. Można znaleźć tu również wyznawców judaizmu, prawosławia, islamu i Świadków Jehowy. W USA powstała również popularna religia mormońska. Tworzą oni własną, specyficzną kulturę. Inną nietypową wspólnotą religijną są amisze, którzy ubierają się wyłącznie na czarno, żyją bez elektryczności i wciąż używają konnych powozów. 

W tym kraju obowiązują również dziwne prawa. I tak na przykład w jednym z amerykańskich miast kobiety nie mogą tańczyć na stole w barach. W innym kobiety nie mogą rozebrać się przed obrazem, na którym namalowany jest mężczyzna. W stanie Floryda zabronione jest skakanie ze spadochronu w niedzielę. Co ciekawe, zakaz dotyczy tylko samotnych kobiet – przykładów takich ciekawostek prawnych, znaleźć można wiele.

W tym też kraju znajduje się jedna z bardziej osobliwych postaci kobiety, jest nią pomnik nazwany Statuą Wolności. Pomnik ów znajduje się na Wyspie Wolności znajdującej się w Nowym Jorku. Jest to dar jednego z rządów Francji w związku z setną rocznicą ustanowienia przez ten kraj Deklaracji Niepodległości. Tanie loty do Nowego Jorku w doskonały sposób zapewniają każdemu turyście możliwość zwiedzenia tego wyjątkowego obiektu.

W USA powstaje trzy czwarte samolotów na świecie. W tym kraju znajduje się również słynne Hollywood. Jest to najbardziej znana na świecie dzielnica miejska, znajduje się w Los Angeles, zwanym Miastem Aniołów. Mieszczące się tu wytwórnie filmowe wyprodukowały większość znanych na całym świecie kinowych hitów. Bardzo znanym miejscem w Hollywood jest Aleja Sław, gdzie zobaczyć można wtopione w chodnik gwiazdy z imionami i nazwiskami światowych sław. Nieopodal jest Kodak Theatre- kino, w którym co roku przyznawane są statuetki Oscarów. 

USA to kraj, gdzie marihuana jest zakazana, ale popularna równie jak piwo- dostęp do niej mają wszyscy(zobacz tanie loty z Niemiec - Billige Flüge). Broń dostępna jest dla każdego. Jest to kraj absurdów, ale posiada również tradycję i niepowtarzalne zwyczaje. Warto odwiedzić to jakże typowe państwo wolności, które daje niesamowite możliwości. 
Tanie loty do USA
najniższe ceny biletów lotniczych