tanie loty do USA
TANIE LOTY DO USA
Bilety lotnicze do Nowego Jorku. Tanie loty.
 
400 Bad Request

Bad Request

Your browser sent a request that this server could not understand.

Additionally, a 400 Bad Request error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Wizy do USA

Chęć wyjazdu za „Wielką Wodę” do Stanów Zjednoczonych od dawien dawna budziła w naszym kraju ogromne zainteresowanie. Zarówno dawniej, jak i obecnie wiązało się to przede wszystkim z chęcią zdobycia pracy i poprawy swej sytuacji materialnej. Każdy sposób był dobry żeby dostać się do USA, w przeszłości była to podróż statkiem – dziś tanie loty do USA. Legalne pozostanie w tym kraju zapewniała i zapewnia wiza imigracyjna. Na dzień dzisiejszy jednak największym zainteresowaniem cieszą się wizy turystyczne –nazywane również wizami nieimigracyjnymi. Wiza turystyczna/nieimigracyjna jest wydawana osobom, udającym się na teren USA w celu typowo turystycznym, w związku z podjęciem studiów lub z chęcią podjęcia okresowej pracy. 

Teoretycznie otrzymanie wizy turystycznej w naszym kraju nie zapewnia wjazdu do USA, jest to rodzaj dokumentu informującego punkt graniczny tego kraju o złożeniu przez nas podania wizowego w ich placówce znajdującej się na terytorium naszego państwa. Zgodę na pobyt w USA wydaje amerykański urzędnik Departamentu Bezpieczeństwa Narodowego. W praktyce jednak, przyznanie wizy jest traktowane równoznacznie z uzyskaniem zgody na wjazd do kraju. Termin ważności jest naliczany od daty wystawienia wizy.

W Polsce istnieją dwa miejsca, w których możemy starać się o wydanie dokumentu wizowego. Jednym z nich Ambasada Amerykańska w Warszawie usytuowana przy ul. Pięknej 12, drugim natomiast jest Konsulat Generalny w Krakowie znajdujący się przy ul. Stolarskiej 9. Do każdego z tych miejsc są odpowiednio przypisane województwa. Dla Warszawy są to województwa: kujawsko-pomorskie, łódzkie, lubelskie, lubuskie, mazowieckie, podlaskie, pomorskie, warmińsko-mazurskie, wielkopolskie i zachodniopomorskie. W przypadku Krakowa pozostałe, czyli: dolnośląskie, małopolskie, opolskie, podkarpackie śląskie i świętokrzyskie. W zasadzie nie ma jednak znaczenia, w którym miejscu będziemy się starali o wydanie nam wizy. Sami możemy dokonać wyboru. W jednym jak i w drugim punkcie, po spełnieniu wszystkich wymagań, mamy możliwość jej otrzymania. Wydanie wizy nie jest zależne od miejsca zamieszkania. 

Wizę otrzymać można na różny okres – od kilku miesięcy, aż po wizę, przyznawaną na 10 lat. W każdym wypadku, przez okres ważności wizy, jesteśmy uprawnieni do podróży do USA w czasie ważności dokumentu.

Wbrew wielu przesądom i mylnie panującym opiniom, wyniesionym zwłaszcza z  czasów, kiedy o wyjazd do Stanów starało się wielu rodaków, szukających tam lepszej przyszłości, ubieganie się o wizy do USA nie stanowi w chwili obecnej większego problemu. Odsetek odrzuceń maleje z każdym rokiem. Jeśli jesteśmy w stanie wykazać nasz związek z krajem i przekonać Konsula o chęci powrotu do Polski, nie będziemy mieli problemu z otrzymaniem wizy. Sama procedura wizowa nie jest taka straszna, jakby się mogło wydawać. Oczywiście zdarzają się kolejki, jednak czas oczekiwania niejednokrotnie okazuje się być krótszym niż np. ten w Urzędzie Skarbowym, gdy udajemy się na korektę źle złożonego zeznania podatkowego. Jest to zależne od ilości osób, złożonych wniosków i kilku innych szczegółów związanych z ubieganiem się wydanie wizy nieimigracyjnej. Średnio jednak, czas oczekiwania na spotkanie nie jest dłuższy, niż kilka dni roboczych.

Wydanie wizy i potrzebny na to czas, jest zależny również od nas samych, a przede wszystkim od naszego właściwego przygotowania w tej kwestii. Starając się o wizę turystyczną do USA, poza najważniejszym - wypełnianie wniosków wizowych, czekają nas jeszcze inne przygotowania. W pierwszej kolejności będą to:
 
  1. Wykonanie zdjęcia –zdjęcie musi być aktualne spełniające wymogi, podane na stronie Ambasady.
  2. Wypełnienie wniosku wizowego DS-160 – wypełniamy go elektronicznie i wysyłamy od razu do Ambasady. 
  3. Umówienie terminu spotkania z konsulem USA – za pośrednictwem telefonu na infolinię Ambasady.
  4. Przygotowanie i posiadanie niezbędnych dokumentów, a są to:
  • wniosek wizowy (wysyłamy go elektronicznie)
  • potwierdzenie wysłania wniosku (drukujemy je po wypełnieniu DS-160, potrzebny nam będzie jego numer)
  • ważny paszport (potrzebujemy go do wypełnienia wniosku oraz podczas spotkania w Ambasadzie)
  • potwierdzenie dokonanych opłat (opłaty dokonujemy zgodnie z sugestią na stronie Ambasady)
  • formularz DHL (dzięki niemu otrzymamy paszport z wbitą w nim wizą na domowy adres)
  • innego rodzaju dokumenty uzupełniające (jeśli uważamy, że podczas rozmowy, możemy wykazać związek z krajem za pomocą dokumentów dodatkowych, typu: zaproszenie z USA, zaświadczenie z pracy o wysokich zarobkach, przyznanym na czas wyjazdu urlopie, zaświadczenie z uczelni o kontynuowanej nauce, etc., możemy je zabrać ze sobą na spotkanie – jednak Konsul podejmuje decyzję, czy chce się z nimi zapoznać i uważa je za celowe).
Kiedy już uporamy się z procedurami, pozostaje oczekiwać cierpliwie na rozmowę z Konsulem. W czasie jej trwania, naszym zadaniem jest we wzbudzający zaufanie sposób wykazać się wiarygodną postawą, przekonując Konsula o tym, że wyjazd do USA traktujemy turystycznie i nie zostaniemy nielegalnie na terenie Stanów. Kiedy ten etap zakończy się dla nas sukcesem, pozostaje szukać tanich biletów do USA i życzyć udanej podróży.
 
Tanie loty do USA
najniższe ceny biletów lotniczych

Billige Flüge ab Deutschland