tanie loty do USA
TANIE LOTY DO USA
Bilety lotnicze do Nowego Jorku. Tanie loty.
 
1.
Wylot
Przylot
Data wylotu
 
Data powrotu
 
X
W obie strony
dodaj trasę
usuń ostatnią
Pasażerowie
 
Dorośli:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Dzieci (2-12):
0
1
2
3
4
5
Niemowlęta (0-2):
0
1
2
3
4
zapisz i zamknij
Opcja lotu
Air lines
Klasa serwisowa
Air lines
Preferowane linie
Air lines
Zamknij
W obie strony, Ekonomiczna

Wizy do USA

Chęć wyjazdu za „Wielką Wodę” do Stanów Zjednoczonych od dawien dawna budziła w naszym kraju ogromne zainteresowanie. Zarówno dawniej, jak i obecnie wiązało się to przede wszystkim z chęcią zdobycia pracy i poprawy swej sytuacji materialnej. Każdy sposób był dobry żeby dostać się do USA, w przeszłości była to podróż statkiem – dziś tanie loty do USA. Legalne pozostanie w tym kraju zapewniała i zapewnia wiza imigracyjna. Na dzień dzisiejszy jednak największym zainteresowaniem cieszą się wizy turystyczne –nazywane również wizami nieimigracyjnymi. Wiza turystyczna/nieimigracyjna jest wydawana osobom, udającym się na teren USA w celu typowo turystycznym, w związku z podjęciem studiów lub z chęcią podjęcia okresowej pracy. 

Teoretycznie otrzymanie wizy turystycznej w naszym kraju nie zapewnia wjazdu do USA, jest to rodzaj dokumentu informującego punkt graniczny tego kraju o złożeniu przez nas podania wizowego w ich placówce znajdującej się na terytorium naszego państwa. Zgodę na pobyt w USA wydaje amerykański urzędnik Departamentu Bezpieczeństwa Narodowego. W praktyce jednak, przyznanie wizy jest traktowane równoznacznie z uzyskaniem zgody na wjazd do kraju. Termin ważności jest naliczany od daty wystawienia wizy.

W Polsce istnieją dwa miejsca, w których możemy starać się o wydanie dokumentu wizowego. Jednym z nich Ambasada Amerykańska w Warszawie usytuowana przy ul. Pięknej 12, drugim natomiast jest Konsulat Generalny w Krakowie znajdujący się przy ul. Stolarskiej 9. Do każdego z tych miejsc są odpowiednio przypisane województwa. Dla Warszawy są to województwa: kujawsko-pomorskie, łódzkie, lubelskie, lubuskie, mazowieckie, podlaskie, pomorskie, warmińsko-mazurskie, wielkopolskie i zachodniopomorskie. W przypadku Krakowa pozostałe, czyli: dolnośląskie, małopolskie, opolskie, podkarpackie śląskie i świętokrzyskie. W zasadzie nie ma jednak znaczenia, w którym miejscu będziemy się starali o wydanie nam wizy. Sami możemy dokonać wyboru. W jednym jak i w drugim punkcie, po spełnieniu wszystkich wymagań, mamy możliwość jej otrzymania. Wydanie wizy nie jest zależne od miejsca zamieszkania. 

Wizę otrzymać można na różny okres – od kilku miesięcy, aż po wizę, przyznawaną na 10 lat. W każdym wypadku, przez okres ważności wizy, jesteśmy uprawnieni do podróży do USA w czasie ważności dokumentu.

Wbrew wielu przesądom i mylnie panującym opiniom, wyniesionym zwłaszcza z  czasów, kiedy o wyjazd do Stanów starało się wielu rodaków, szukających tam lepszej przyszłości, ubieganie się o wizy do USA nie stanowi w chwili obecnej większego problemu. Odsetek odrzuceń maleje z każdym rokiem. Jeśli jesteśmy w stanie wykazać nasz związek z krajem i przekonać Konsula o chęci powrotu do Polski, nie będziemy mieli problemu z otrzymaniem wizy. Sama procedura wizowa nie jest taka straszna, jakby się mogło wydawać. Oczywiście zdarzają się kolejki, jednak czas oczekiwania niejednokrotnie okazuje się być krótszym niż np. ten w Urzędzie Skarbowym, gdy udajemy się na korektę źle złożonego zeznania podatkowego. Jest to zależne od ilości osób, złożonych wniosków i kilku innych szczegółów związanych z ubieganiem się wydanie wizy nieimigracyjnej. Średnio jednak, czas oczekiwania na spotkanie nie jest dłuższy, niż kilka dni roboczych.

Wydanie wizy i potrzebny na to czas, jest zależny również od nas samych, a przede wszystkim od naszego właściwego przygotowania w tej kwestii. Starając się o wizę turystyczną do USA, poza najważniejszym - wypełnianie wniosków wizowych, czekają nas jeszcze inne przygotowania. W pierwszej kolejności będą to:
 
  1. Wykonanie zdjęcia –zdjęcie musi być aktualne spełniające wymogi, podane na stronie Ambasady.
  2. Wypełnienie wniosku wizowego DS-160 – wypełniamy go elektronicznie i wysyłamy od razu do Ambasady. 
  3. Umówienie terminu spotkania z konsulem USA – za pośrednictwem telefonu na infolinię Ambasady.
  4. Przygotowanie i posiadanie niezbędnych dokumentów, a są to:
  • wniosek wizowy (wysyłamy go elektronicznie)
  • potwierdzenie wysłania wniosku (drukujemy je po wypełnieniu DS-160, potrzebny nam będzie jego numer)
  • ważny paszport (potrzebujemy go do wypełnienia wniosku oraz podczas spotkania w Ambasadzie)
  • potwierdzenie dokonanych opłat (opłaty dokonujemy zgodnie z sugestią na stronie Ambasady)
  • formularz DHL (dzięki niemu otrzymamy paszport z wbitą w nim wizą na domowy adres)
  • innego rodzaju dokumenty uzupełniające (jeśli uważamy, że podczas rozmowy, możemy wykazać związek z krajem za pomocą dokumentów dodatkowych, typu: zaproszenie z USA, zaświadczenie z pracy o wysokich zarobkach, przyznanym na czas wyjazdu urlopie, zaświadczenie z uczelni o kontynuowanej nauce, etc., możemy je zabrać ze sobą na spotkanie – jednak Konsul podejmuje decyzję, czy chce się z nimi zapoznać i uważa je za celowe).
Kiedy już uporamy się z procedurami, pozostaje oczekiwać cierpliwie na rozmowę z Konsulem. W czasie jej trwania, naszym zadaniem jest we wzbudzający zaufanie sposób wykazać się wiarygodną postawą, przekonując Konsula o tym, że wyjazd do USA traktujemy turystycznie i nie zostaniemy nielegalnie na terenie Stanów. Kiedy ten etap zakończy się dla nas sukcesem, pozostaje szukać tanich biletów do USA i życzyć udanej podróży.
 
Tanie loty do USA
najniższe ceny biletów lotniczych

Billige Flüge ab Deutschland
Wyszukiwanie hoteli:
Hotele w USA
miasto:

data zameldowania:
data wymeldowania: